ElektraWeb Otel Yazılımı Entegrasyonu

Omaspot Hotspot yazılımına, ElektraWeb Otel yazılımınızın veritabanını entegre ederek Otel veritabanınızda bulunan kullanıcılarınızı Pasaport numarası ya da Tc Kimlik numarası ile sorgulayarak internet erişimi verebilirsiniz.


1 - Omaspot Ayarları

Omaspot anasayfasında yer alan Hotspot Portal' a giriş yapınız.


Şablon Oluşturma

Sol menüde bulunan Tasarım Yönetimi bölümünden Yeni Şablon butonuna tıklayarak Yöntemler bölümünden Hotel Misafir doğrulama ile oturum açma seçeneğini seçiniz. Bu konuda detaylı bilgi için Şablon Oluşturma dokümanını inceleyebilirsiniz.

Responsive image

Hotel Entegrasyonu

Sol tarafta bulunan menüden Ayarlar > Hotel Entegrasyonu menüsünü seçiniz. Gelen ekranın sağ tarafında bulunan Yeni Otel Entegrasyonu butonuna basınız. Açılan sayfayı aşağıdaki bilgiler eşliğinde doldurunuz.

Responsive image

 • Hotel Adı: Otel adını giriniz.
 • API Sağlayıcı: API sağlayıcısını ElektraWeb olarak seçiniz.
 • Hotel Kodu: app.elektra.web.com adresinden ElektraWeb yönetim paneline giriniz. Kuruluş > Otel Bilgileri sayfasından Genel Bilgiler bölümünde yer alan HOTELID bilgisini kopyalıp bu alana yapıştırınız.

  Responsive image

 • Kullanıcı Adı: ElektraWeb arayüzünde yeni bir kullanıcı açıp kullanıcı adını bu bölüme girmeniz gerekmektedir. Bunun için app.elektra.web.com adresinden ElektraWeb yönetim paneline giriniz. Kuruluş > Otel Ayarı Paneli > Kullanıcı Tanımları sayfasını açınız. Sol üst köşeden artı(+) butonuna tıklayıp aşağıdaki görseldeki gibi bir kullanıcı oluşturunuz.

  Responsive image

  Responsive image

 • Şifre: Kullanıcı tanımları sayfasında oluşturduğunuz kullanıcının şifresini giriniz.
 • Lokasyon: Entegrasyonu yapmak istediğiniz lokasyonu seçiniz.
Yukarıdaki alanları doldurduktan sonra Hotel Bağlantısını Test Et butonuna basıp bağlantının başarılı olduğunu doğrulayınız.
Entegrasyon işleminden sonra Omaspot arayüzünde bulunan Kullanıcı Yönetimi > Captive Portal sayfasından Otel veritabanınızda kayıtlı kullanıcıları görebilirsiniz.
Not: Captive Portal sayfası 15 dakikada bir güncellenmektedir.

Responsive image


ElektraWeb Hotspot Otel Entegrasyonu